Aklınızın karıştığını biliyoruz…

 

Kitabını tamamlayıp, yayınevi arayışına giren yazar ve yazar adaylarının, yayınevleri ve yayın paketleri arasında zaman zaman kendilerini kaybolmuş hissettiklerini biliyoruz; bunda şaşılacak bir şey de yok, kitabı yayımlamak adına takip edilen yollar değiştikçe, paketlerin sayısı artıyor; bir an geliyor ki hangi paket ne hizmet sunuyor, hangi paket hangi yayınevinindi, yazarlar da karıştıracak noktaya geliyor.
Bu nedenle tüm yayın paketlerimizi birkaç cümleyle, yazarlarımıza hızlıca fikir verebilmesi adına sizlerle paylaşmak istedik. Kısa kısa bilgiler vereceğimiz tüm yayın paketlerimizin detaylarına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.karinakitap.com/yayin-paketlerimiz/

 

KARİNA PRO PAKET:

-En kapsamlı paketimiz, eksiksiz bir yayıncılık hizmeti almak isteyen yazarların tercih etmesi gereken paket.
-Profesyonel yayıncılık adımlarına, üstelik %40 gibi yüksek bir telif geliriyle sahip olmanızı sağlar.
-Kitabınızın yayım sürecindeki tüm işlemler, editörlük, dizgi, kapak tasarımı, bakanlık başvuruları, basımı Karina Yayınevi tarafından sağlanır.
-Kitabınız yayımlandıktan sonra, tüm kitabevleri ve internet sitelerinde satışa sunulmak üzere dağıtımcılara tanıtılır.
-Yıl içinde katıldığımız tüm kitap fuarlarında imza gününüz düzenlenir.
-Kitabınızın telifi size ait olduğundan dilediğiniz zaman, dilediğiniz adet kitabı kendinize isteyebilirsiniz.
-Eksiksiz bir yayın paketi olan Pro Paket’te kitaplarınız okumaodasi.com’da da satışa çıkar. Buradan yapılan satışın geliri bakiyeniz en az 100 TL’yi bulduğu sürece her ay; genel dağıtımdaki satışın geliri ise yılsonlarında olmak üzere, %40 olan telifiniz tarafınıza ödenir.
-Bir yıl dolunca kitabınız piyasadan toplanmaz. Bir yıllık sözleşme sürenizin ardından da birbirimizin dilinden anladığımız sürece kitabınız satışta gelir, telifiniz düzenli olarak hesabınıza yatar.

 

KARİNA ORTAK PAKET:

-Yukarıda detaylarını sunduğumuz Pro Paket hizmetlerinden küçük farklar ve daha az bir maliyetle yararlanmak isteyen yazarların tercih etmesi gereken paket.
-Sunulan hizmetler Pro Paket’le birebir aynı, peki farklar ne? Örneğin, Ortak Paket’te maliyetin düşmesine karşılık, telifiniz %40 değil, %20. Masrafın bir kısmına dahil olan yayınevi, telifin yarısına da ortak oluyor.
-Kitaplarınız dijital baskıyla basılıp, stoklu olarak bulundurulmadığından dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar kitabı kendinize alamıyorsunuz. Başlangıçta size 50 kitap veriliyor, fazlası için etiket fiyatınızın yarısını ödemeniz gerekmekte.
-Özetle: Ortak Paket’te aldığınız hizmet, Pro Paket’le aynı: Kitabınızın yayın süreci, fuarlara katılım, baskı, dağıtım gibi işlemler bire bir aynı. Ödeyeceğiniz meblağ biraz daha düşük, bu nedenle de Pro Paket’ten farklı olarak, kendinize dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar kitabı bedava alamıyorsunuz, bu adet 50 ile sınırlı; kitaplarınız bir seferde değil talep doğrultusunda basılıyor ve aldığınız telif %40’tan, %20’ye düşüyor.
-Ortak Paket, tek cümleyle açıklamak gerekirse, Pro Paket’in hizmetlerinden daha düşük maliyetle yararlanmak isteyecek ve basılan kitaplarını kendisine alıp tüketmeyi düşünmeyen yazarların tercih edeceği bir paket.

 

KARİNA ONLINE PAKET:

-Kitabınızın editörlüğü, kapak tasarımı, dizgisi, bakanlık başvurusu ve basımı yine yayınevi tarafından yapılmakta. Dilediğiniz takdirde fuarlarda imza gününüz de düzenlenmekte.
-Yukarıdaki paketlerden farklı olarak kitabınız dağıtım şirketleri aracılığıyla dağıtıma çıkmamakta.
-Basılan kitabınız sadece okumaodasi.com adlı e-ticaret sitemizde satışa çıkıp, internet üzerinden Türkiye’nin her yerinden talep eden okurlara gönderilmekte.
-Yazar kendisine 20 adet kitabı ücretsiz alma hakkına sahip, fazlası söz konusu olduğunda her bir kitap için etiket fiyatının yarısını ödemesi gerekiyor.
-Okumaodasi.com’da satışa çıkan kitabın telifi yazara her ayın 10’un ödenmekte.
-Özetle bu paket, kitabını hem en düşük maliyetle bastırıp, hem internetten talep eden herkese, Türkiye’nin her noktasına, ulaşmasını isteyen yazarların tercih etmesi gereken paketimiz.
-Pro ve Ortak Paket’ten farkı, kitapların sadece internette satılması ve genel dağıtıma çıkmaması.

 

KARİNA EKO PAKET:

– Kitabınızın editörlüğü, kapak tasarımı, dizgisi, bakanlık başvurusu ve basımı yine yayınevi tarafından yapılmakta. Dilediğiniz takdirde fuarlarda imza gününüz de düzenlenmekte.
-Ancak, yukarıdaki paketlerden farklı olarak, basılan kitaplarınızın tamamını adresinize gönderiliyor ve dağıtıma çıkmıyor, dilerseniz kendi satışınızı kendiniz yapmanız gerekiyor.

-Benzer yayınevlerinin benzer paketlerinden en önemli farkı: Kitabınıza mutlaka bir editöryel çalışma yapılıyor, gelen dosya olduğu gibi baskıya gönderilmiyor.

 

KARİNA TESCİL PAKET:

-Bu paketimiz, çalışmasını kusursuz şekilde bastırıp, dağıtmaktan çok; yazdığı metni, akademik çalışmayı, kitap dosyasını adına tescilletmek isteyen yazarlarımız içindir.
-Bu pakette editöryel çalışma bulunmamaktadır.
-Dosyanız kapak tasarımı ve dizgisi yapıldıktan sonra, kitap formunda dilediğiniz adette basılıp, bakanlıktan alınan ISBN ile üzerinize tescillenmektedir.

 

KARİNA EDİT PAKET:

-Dosyasını tamamlanmış olan ve kitabına sadece editörlük hizmeti almak isteyenlerin tercih edeceği pakettir.
-Özellikle büyük klasik yayıncılık firmalarına başvurmak isteyen yazarlar, dosyalarını Edit Paket çerçevesinde düzgünce hazırlatıp, başvurularını kusursuz şekilde tamamlayarak, diğer adayların bir adım önüne geçebilirler.

KARİNA EKİTAP:

-Bu paket dahilinde, tamamladığınız dosya, eKitap formatı olan EPUB dosyası şeklinde hazırlanır ve yazara teslim edilir.

 

KARİNA WEB:

-Günümüz internet dünyasında kendi internet sitesine sahip olmak isteyen yazarlara, internet sitesi hazırlama hizmeti sunduğumuz paketimizdir.

 

KARİNA KLİP:

-Yayımlanmış ya da yayımlanacak kitabına, kitabı tanıtıcı bir video klip hazırlatmak isteyen yazarlara yönelik paketimizdir.

 

KARİNA QR KOD:

-Yayımlanacak kitabının arkasına, akıllı telefonlarca okunup, istenilen bir internet sitesine yönlenen (Örneğin yazarın internet sitesi) bir QR kod hazırlanıp, yerleştirilmesini isteyen yazarlarımız için bir pakettir.

 

Paketlerimize dair bilgileri kısa kısa sizinle paylaştık.
Tüm paketlere dair daha detaylı bilgi mi almak istiyorsunuz; aşağıdaki linke tıklayın.
https://www.karinakitap.com/yayin-paketlerimiz/
Aklınızda soru işaretleri mi kaldı?
Hemen bize ulaşın, sorularınızı yanıtlamaktan büyük mutluluk duyacağız..

 

İletişim:
Tel: 0312 433 03 58
Tel/2: 0546 867 74 40
E-posta: iletisim@karinakitap.com