Çalışmasını tescillemek ya da düşük adetli kitap bastırmak isteyenler için!

Karina Tescil Paket, hazırlamış olduğu eseri, romanı, şiir kitabını; akademik çalışmayı, düşük adetlerde bastırmak, daha önemlisi kitap olarak tescil ettirmek isteyen yazarlar için hazırlanmış bir pakettir.

Kitabınızı yüksek adetli bastırıp, dağıtıma çıkartıp, satmak yerine elinizdeki çalışmayı çok düşük adetlerle kitaplaştırıp, üzerinize tescillemek istiyorsanız, tercihiniz yayın paketlerimiz arasından Karina Tescil Paket olmalı.

Çünkü bu paket sayesinde, noterlere çalışmanız için sayfa başına yüksek meblağlar ödemeksizin, Karina Yayınevi’nin dosyanızı kitaplaştırıp, Kültür Bakanlığı’ndan sizin adınıza ISBN ve bandrol başvuruları yapmasıyla çalışmanızı resmi makamlara tescilletebilirsiniz.

Karina Tescil Paket’te, dosyanız yayınevimize ulaştıktan sonra maliyetiniz ortaya çıkartılıyor.

Burada izlenen yol ise her kitap özelinde şu formülle ilerliyor:

200 kitap sayfasına kadar görsel, tablo ya da grafik içermeyen, düz metinden oluşan dosya başvurunuz 4000 TL, ISBN ve Bandrol başvuruları ile kitabınızın tescillenmesinin ücreti ise 1500 TL olarak hesaplanıyor. Yani toplamda 5500 TL’ye romanınızı, şiir kitabınızı, akademik tezinizi, araştırmalarınızı, ya da yazdığınız öyküleri hem tescillemiş oluyorsunuz, hem de kitap haline getiriyorsunuz. Şayet dosyanızda tablo, grafik, illüstrasyon vb. içerikler bulunuyorsa bu kez çalışmanızın hazırlık maliyeti 7000 TL’ye çıkıyor. Çalışmanızın tamamlanmasıyla birlikte size kitabınızdan bir adet kopya veriliyor. Bunun dışında, bir kopyadan daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzda, dilediğiniz zaman sayfası 60 kuruştan ödeme yaparak kitabınızdan istediğiniz adette, dilerseniz 1 adet, dilerseniz 10 adet, dilerseniz 100 adet kopya talep edebiliyorsunuz.

Karina Tescil Paket’e neler dahil?

En önemli uyarıyı en başta yapalım: Karina Tescil Paket’te editöryel hizmet bulunmuyor. Bu hizmetten de yararlanmak isterseniz, kelime başına 1,50 TL’den kitabınızı ilgili editörlerimize okutabiliyoruz.

Karina Tescil Paket’te kitabınızın dizgisi ve basit bir kapak tasarımı yapılıyor. Size bir kereye mahsus revizyon hakkı da tanınıyor. Bu demek oluyor ki size gönderilen kapak tasarımı ve dizgi üzerinde değişiklik talep ediyorsanız, istediğiniz değişiklikleri bir seferde olmak üzere bize mail ile bildiriyorsunuz; istediğiniz değişiklikler yapıldıktan sonra kitabınızdan dilediğiniz adette üretiliyor.

AVANTAJLARI:

1)      Kitap çalışmanızı, akademik tezinizi, kısacası tescillensin istediğiniz yazılı tüm çalışmalarınızı, notere oranla çok daha uygun fiyatlarla hem de kitap formunda Kültür Bakanlığı’ndan alınan ISBN ve Bandrolle tescillemiş oluyorsunuz.

2)      Dilediğiniz takdirde, çalışmanıza editöryel inceleme de isteyebiliyorsunuz.

3)      İhtiyaç duyduğunuz adette ek baskı talep edebiliyorsunuz.