Yayıncılıkta on ikinci yılımızda, neden Karina Yayınevi sorusuna verilebilecek onlarca yanıt var; ama dilerseniz biz, sizi en çok ilgilendirenleri şöylece sıralayalım:

  • Önceliğimiz yeni yazarlar keşfetmek

Karina Yayınevi, salt insanların kitaplarını belirli bir ücret karşılığında yayımlamak üzere kurulmuş bir yayınevi değildir; aynı zamanda çok okunan bir yorum sitesi de olan köklü bir klasik yayıncılık markasının diğer koludur. Karina Yayınevi’ne gelip, başarılı olan her yazar böylece sonraki baskılarında ya da bir sonraki kitabında klasik yayıncılık markamız bünyesinde profesyonel bir yazar olarak yoluna devam edebilir. Karina Yayınevi’ne gelip, ciddi anlamda başarılı olmuş nice yazarımız, sonraki kitaplarını hiçbir ücret ödemeden, aksine telif hakkı alarak klasik yayıncılık markamız bünyesinde çıkarmıştır. Bu anlamda yayınevimiz, daha yolun başındaki yazarlar için, kendilerini en iyi şekilde ispatlayıp, bunun karşılığını en çabuk yoldan alabilecekleri bir avantaja sahiptir. Bugün, kitapları baskı üzerine baskı yapan, çok okunan ve klasik yayıncılık markamız dahilinde bulunan bir çok yazarımızın ilk durağı Karina Yayınevi olmuştur.

  • Doğru bir ekip, tek derdi kitaplar olan, temiz bir yayıncılık anlayışı

Bir yazar adayı için daha yolun başında bir araya gelip, yolu birlikte yürüyeceği insanlar çok önemlidir. Bugün internette yapılacak kısa bir araştırma, özellikle Destekli Yayıncılık dünyasının, bu işi sadece ticarete indirgeyebilen ve kendisine yayıncı diyen insanlar eliyle ne denli kirletildiğini kolayca ortaya koyabilir. Son bir iki yılda ortaya çıkmış, herhangi bir fuara dahi katılmayan, kendi satış ve dağıtım altyapısı olmayan, yayım mantığı sadece dijital baskı tekniği ile sınırlı, kitapları sipariş geldikçe basmaya dayalı onlarca tabela yayınevini saymıyoruz bile! Karina Yayınevi ise, işi gücü kitaplar olan bir ekipçe yönetilmektedir. Bu nedenle bugüne değin ne böylesine tartışmalar içine girmiş ne de yayıncılığa başka beklentilerle bakmış ve yayıncılığı bu beklentilere feda edecek çapsızlığa düşmüştür. Bizim amacımız, yeni yazarları okurlarla en doğru şekilde buluşturmak, yazarlara bu yolda omuz vermek ve başarılı isimleri hemen bir sonraki kitaplarında profesyonel yazarlarımız arasına dahil etmek. Bu nedenle tamamı yayıncılık, dergicilik, yazarlık, editörlük geçmişine sahip ekibimiz, iyi ve başarılı yazarlarla yayınevimizin daha da büyüyeceği bilinciyle bu zorlu yolculukta en güvenilir omuzdaşınız olacaktır.

  • Her yıl 100 yeni kitap basan, bilinir, saygın bir yayınevi

Karina Yayınevi, son altı yılı, her yıl 100 ve üzeri adette kitap yayımlayarak, sektörünün en önde gelen yayınevi kimliğiyle tamamlamıştır. Hem 2016 hem 2017 hem 2018’de yayımladığı kitap sayısı 100’ü bulan yayınevimiz, 2019’dan itibaren aynı başarısını artırarak sürdürmüş, o günden bugüne dek her yılı 110 ve üzeri yeni kitapla tamamlamıştır. Özellikle koronavirüs salgını sonrası neredeyse durma noktasına gelen yayıncılık sektöründe 2020 yılı ve sonrasını da aynı verilerle tamamlayan yayınevimiz, yayıncılıkta kendi sınıfının en istikrarlı ve önde gelen markalarından biri olduğunu bir kez daha göstermiştir. 2024 yılına geldiğimizde bu rakam artarak devam etmektedir. Bunca kitap yayımlayan, yayımladığı kitaplar arasında 25 binin üzerinde satan kitaplar bulunan bir yayınevi markasıyla kitabınızın piyasaya çıkması, sizi elbette herkesten bir adım öne geçirecektir.

  • Tek amaç, kitaba en doğru halini vermek

Karina Yayınevi, diğer çoğu yayınevinin aksine şablon halinde bir çalışma süreci yürütmez. Kitabınızın editöryel çalışması bir kez yapıldı diye sonraki ufak tefek değişikliğinizden bile para talep etmez; size üç kitap kapağı örneği hazırlayıp, bunlardan birini seçmenizi dayatmaz. Bizim için, kitabın yayın sürecinde iki büyük öncelik vardır; birincisi, kitabın kendi bütünlüğü içinde en doğru formu bulması, ikincisi ortaya çıkan çalışmanın yazarın tam anlamıyla içine sinmesi. Bu olmaksızın, kitabınız kesinlikle baskıya gönderilmez. Alanının uzmanı editörlerimiz, kitabınıza dair çalışmalarını tamamlarken, grafikerimiz sizinle bağlantıya geçer ve bu süreçte kapak alternatifleriniz oluşturmaya başlanır. Önce yazarın sonra editörlerimizin görüşü alınır ve en doğru çalışma ortaya çıkana dek çaba devam eder. İlk kitap her zaman önemlidir. Bu yüzden kitabınız için yapabileceğimiz en iyi çalışmanın bir eksiğini yapmakla yetinirsek, hepimizin emeğine ihanet etmiş oluruz.

  • En geniş dağıtım ağı, gününde telif ödemesi

Karina Yayınevi, yayımladığı kitaplarda yayıncı telifini de yazara bırakmaktadır. Böylece yazarın dağıtıma çıkan kitaplarda telif hakkı etiket fiyatı üzerinden %40’dır. Türkiye’nin, başta D&R, Kıta Dağıtım, Emek Kitap Dağıtım, Odak Dağıtım, Prefix vb. en büyük dağıtımcıları ile çalışan Karina Yayınevi, kitabınızı talep eden tüm kitabevlerine en hızlı şekilde ulaştırabilmektedir. Aynı zamanda, D&R, İdefix, BKM Kitap, Kitapsepeti, Babil, İstanbul Kitapçısı gibi Türkiye’nin en önemli internet kitap satış sitelerinde de kitabınız satışa çıkmaktadır.

Dağıtım ağımızın en ayrıcalıklı başlığını ise kendi e-ticaret altyapımız oluşturmaktadır. Karina Yayınevi, e-ticaret sitesi Okuma Odası (okumaodasi.com) kullanışlı arayüzü, müşteri dostu menüleri ve yedi yıldır okurlarımızın gösterdiği ilgiyle alanının önde gelen kitap satış sitelerinden birine dönüşmüştür ve bu yolla yazarlarımızın tüm kitapları okurlarımıza en kolay, en hızlı ve tamamen yayınevimizin kontrolünde de ulaşabilmektedir.

Bir diğer önemli nokta ise Okuma Odası altyapımıza eklediğimiz “Kitapçı Girişi” başlığıdır. Yayınevimiz 2020 yılından itibaren e-ticaret altyapısına doğrudan kitabevleri ve kırtasiyelere kitap satışı imkânını da ekleyerek, Türkiye’nin herhangi bir noktasından kitaplarımıza erişmede doğabilecek en ufak sorunu dahi daha ortaya çıkmadan çözmüş bulunmaktadır.

Yılda iki dönem, sözleşme süreci dolan yazarlarına denk düştükleri döneme göre telif ödeyen Karina Yayınevi, bugüne dek tüm yazarlarının telifini eksiksiz şekilde ödemiştir. Buna koronavirüs salgının en yoğun yaşandığı dönemler de dahildir.

Karina Yayınevi, çalışkan, hep daha iyiyi arayan bir anlayışla yoluna devam ediyor; anlatacak daha çok şeyimiz var aslında… Kitap dosyanız tamamlandıysa aşağıdaki telefon numarası, whatsapp numaramız ya da e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Hem sizin aklınızdakileri hem burada anlatamadığımız daha nice çabamızı uzun uzun konuşmaktan, kitabınız için en doğru yol haritasını belirlemekten mutluluk duyarız..

E-posta: iletisim@karinakitap.com

Tel: 0312 433 03 58

Whatsapp: 0544 676 72 11