Pro Paket Hizmetlerinden, daha düşük maliyetle yaralanmak isteyen yazarlara!

Karina Ortak Paket, Karina Pro Paket hizmetlerinden yararlanmak, kitabını profesyonel yayıncılık mantığı dahilinde çıkarmak isteyip, bütçesi kısmen daha sınırlı olan yazarlar için hazırlanmış bir pakettir.

Karina Ortak Paket’te, Karina Yayınevi kitabın yayın masraflarına yazarla birlikte ortak olur ve yazara bu anlamda desteğini sunar.

Karina Ortak Paket’te, yayınlamak istediğiniz dosya yayınevimize ulaştıktan sonra kısa bir ön incelemenin ardından, sayfa sayısı hesaplanarak yayın süreci başlatılır. Sözleşmemiz yapılır ve dosyanız ilgili editörümüze ulaştırılır.

Editöryel çalışmayla birlikte, kapak tasarımı, dizgi, tasarım, arka kapak yazısı, ayraç vs çalışmalar tamamlanır ve Kültür Bakanlığı başvurularının ardından, baskıya geçilir.

Karina Ortak Paket’te talebe bağlı baskı mantığı geçerlidir. Yayınevi ilk baskıda 1000 kitaba kadar basma hakkına sahiptir ancak 1000 adedi, kitaba gelecek siparişler doğrultusunda birkaç seferde basabilir.

Kitabın basımının ardından yazara 50 adet kitap verilir ve kitabın tanıtım bültenleri dağıtımcılara ve kitabevlerine gönderilerek dağıtım süreci başlar. Kitaplar bir yandan online satış sitelerinde satışa çıkarken, bir yandan kitabevlerine ulaşır. Tüm bu süreçlerde Karina Yayınevi sahip olduğu geniş sosyal medya ağından kitabın tanıtımını yapmaya devam eder.

Yazar dilediği takdirde, Ankara ve İstanbul Kitap Fuarlarında yayınevi standında imza günü etkinliklerimize katılabilir.

Karina Ortak Paket’te yazarın telif hakkı dağıtımcı iskontosu düşüldükten yayıneviyle yarı yarıyadır, yani KDV’siz kitap satış fiyatı üzerinden %20’dir. Yazar, kitabı aynı zamanda Karina Yayınevi kitap satış sitesi olan okumaodasi.com’da da satışa çıkacağından, buradan satılan kitaplar için telifini aylık olarak alma isteminde bulunabilir.

1000 adet kitap satışına ulaşıldığında yahut bir yıl dolduğunda yazar ve yayıncı yeniden sözleşme imzalayacak ve iki taraf da dilediği takdirde dağıtım ve satış süreci devam edecektir.

Yazar, başta kendisine verilen 50 adet kitabın dışında kitap isterse, yayıncıya, kitap satış fiyatının %50’sini öder.
Bu paket ilginizi çektiyse, detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın, kitabınızı yayınlamak için ilk adımı hemen atın!

AVANTAJLARI:

1)      Bu paket sayesinde, en kapsamlı paketimizde yararlanabildiğiniz hizmetlerimizden daha az bir maliyetle yararlanma şansına sahipsiniz.

2)      Kitabınız ülke genelinde dağıtılıp, satılırken, Türkiye’nin en önemli kitap fuarlarında imza günü etkinlikleriniz de yayınevimiz tarafından düzenlenir.

3)      Yayınlanacak kitabınız, yayınevi kitap satış sitemiz okumaodasi.com’dan da satılacağından, buradaki satışlar için aylık telif ödemesi alabilirsiniz.

Fiyat Tablosu

Ekstra Hizmetler
Ayraç                                                        Ücretsiz
Poster                                                       Ücretsiz
E-posta yoluyla tanıtım                             Ücretsiz
E-Kitap                                                      Ücretsiz
Facebook/Twitter tanıtımları                      Ücretsiz