Karina Yayınevi, kurulduğu yıldan beri düzenli olarak Tüyap Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve Ankara Kitap Fuarı’na katılmaktadır.

2021 yılına geldiğimizde ise gururla, her yıl katıldığımız ve hep güler yüzle ayrıldığımız fuarlarımızı: Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Kocaeli ve Mudanya kitap fuarları olarak sıralayabiliyoruz.

Önemli bir nokta: Katılacağımız tüm kitap fuarlarına sözleşmesi devam eden tüm yazarlarımızın gelme, fuarda imza gününü düzenlememizi talep etme hakkı vardır.  Fuarlardan tahminen 15 gün önce yayınevi katılacağı fuarı duyurmakta; yazarlarımızdan gelen bilgiler ışığında imza programını ortaya çıkarmaktadır.

Peki fuarları neden bu kadar önemsiyor, ciddiye alıyor ve düzenli olarak bu fuarlara katılıyoruz?

Karina Yayınevi katıldığı her fuara en azından 70 yazarıyla gitmekte, büyük ailemizle hemen her fuarın en çok ilgi uyandıran standı olmaya devam etmekteyiz. Fuarlar hem yazarlarımızla hem de okurlarımızla bir araya gelmenin en doğrudan yolu olduğu için ve özellikle yayınevi standımızın gördüğü ilgi her fuarda katlanarak arttığından; katıldığımız fuar sayısını her yıl çoğaltmayı yayınevimizin ana hedeflerinden biri olarak belirlemiş bulunuyoruz.

Bunun, katılım gösteren yazarlarımızın, okurlarıyla buluşması anlamında da büyük bir kazanım olduğu şüphesiz bir gerçek. Bu nedenle tüm yazar adaylarımıza da, kitabını teslim edeceği yayınevinin yıl içinde hangi fuarlara katıldığını iyice sorgulamalarını öneriyoruz.