Karina Yayınevi, kurulduğu yıldan beri düzenli olarak Tüyap Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve Ankara Kitap Fuarı’na her yıl katılmaktadır.

2018 yılından itibaren fuar takvimimize İzmir, Bursa, Kocaeli ve Eskişehir kitap fuarlarını eklemek için de görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Önemli bir nokta: Katılacağımız tüm kitap fuarlarına sözleşmesi devam eden tüm yazarlarımızın gelme, fuarda imza gününü düzenlememizi talep etme hakkı vardır. Bunun için hiçbir yazardan, hiçbir zaman, hiçbir fuar için bir ücret talep edilmemektedir. Fuarlardan tahminen 15 gün önce yayınevi katılacağı fuarı duyurmakta; yazarlarımızdan gelen bilgiler ışığında imza programını ortaya çıkarmaktadır.

Bugüne kadar her yıl iki büyük fuara katılmakla yetinirken, bu yıl mümkün olan her fuara gitme çabamızın sebebini de açıklayalım:

Karina Yayınevi katıldığı her fuara en azından 70 yazarıyla gitmekte, büyük ailemizle hemen her fuarın en çok ilgi uyandıran standı olmaya devam etmekteyiz. Fuarlar hem yazarlarımızla hem de okurlarımızla bir araya gelmenin en doğrudan yolu olduğu için ve özellikle yayınevi standımızın gördüğü ilgi her fuarda katlanarak arttığından; katıldığımız fuar sayısını her yıl çoğaltmayı yayınevimizin ana hedeflerinden biri olarak belirlemiş bulunuyoruz.

Bunun, katılım gösteren yazarlarımızın, okurlarıyla buluşması anlamında da büyük bir kazanım olduğu şüphesiz bir gerçek.