Eli kalem tutan, kendini en iyi yazarak ifade ettiğini düşünen, bu alanda bir kariyer yapmak isteyen herkesin hedefi şüphesiz ki, geleneksel yayıncılık mantığı içinde profesyonel bir yazar olmaktır.
Karina Yayınevi, bu yolda yazarlarına benzersiz fırsatlar sunarak, yayınladığı her çalışmanın ardından yaptığı kapsamlı değerlendirmeler sonucu başarılı bulduğu yazarlarını profesyonel yazarlığa geçirmekte; bu yazarların kitapları bundan böyle Karina Yayınevi’nin, geleneksel yayıncılık markası altında ve yazar ücret ödemeksizin, aksine yazara telif ödenerek basılmaktadır.

Yani Karina Yayınevi, yazarlarına, profesyonel yazarlığa geçişte destek olmayı değil, başarılı yazarlarını derhal, kendi bünyesi içinde profesyonel yazarlığa geçirmeyi vadetmektedir.

Buradaki temel felsefemiz şudur: Bizim amacımız, aynı yazarın onlarca kitabını ücretli şekilde basmak değil; bünyemize katılan her yazarın, her adımında, her kitabında biraz daha ilerlediğini, geliştiğini gözlemleyip, bir süre sonra artık belirli bir seviyeye gelen yazarımızı, profesyonel yazar kadromuza katmaktır.

Yayıncılığa ticarethane değil bir yaratım yuvası olarak bakan her yayınevinin görevi de sanıyoruz ki bu olmalıdır.