Ankara Merkez Ofis
(0312) 433 03 58
İstanbul Temsilciliği
(0546) 867 74 40
Yazar Girişi

Kitabınızı Tamamladınız, Ya Sonra?

Yoğun emek harcayarak kitap dosyanızı tamamladınız, artık tek düşünceniz hazırladığınız bu dosyayı yayınlatmak. Rekabetin her geçen gün arttığı ve artık neredeyse yalnızca satış garantili yazarların şans bulabildiği geleneksel yayıncılık dünyasına plansız programsızca dalıp, dosyanızın editör masalarında sararmasını istemiyorsunuz;  hem çağın yeni yayıncılık anlayışı olan, özellikle yeni yazarlar için birçok artısı bulunan Destekli Bireysel Yayıncılık konusunda da bilgi sahibisiniz. Kendinizce bir  araştırma yaptınız ve Karina Kitap’ta karar kıldınız. Mail, kargo, telefon vb. yoluyla bize ulaştınız. Peki, bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?

Editöryel Çalışma: Dosyanız bize ulaştıktan sonra öncelikle editörlerimiz ilk okumalarını yapacak, kitabınıza dair ilk görüşlerini edinecekler. Ardından sizinle irtibata  geçilecek ve sizin de sürecin içinde olduğunuz bir şekilde kitabınıza dair kapsamlı bir editöryel çalışma başlayacak: Kurgunuzda aksaklıklar var mı, doğru başlıklar seçilmiş  mi; görsel kullanımı varsa, doğru mu; kitabın adı ne olmalı, arka kapağında ne yazmalı vb. sorularının hepsi tek tek bu çalışma sonunda cevap bulacak. Ardından  editörlerimiz bu kez Türkçe ve imla yönünden kapsamlı bir çalışma ile dosyanıza matbaa öncesi son halini verecekler.

Görsel Tasarım ve Reklam Ön Çalışması: Editörlerimizin çalışması tamamlandığında dosyanız bir yandan görsel ekibimize gönderilirken bir yandan reklam stratejilerinin erkenden belirlenmesi adına ilgili ekibimize de ulaştırılacak. İlk ekip kitabınızın kapağını tasarlayıp, mizanpajını tamamlarken, ikinci ekip sizin için reklam  görselleri, isteğinize göre tanıtım klipleri, basın bültenleri vb. hazırlayacak.

ISBN, Barkod, Bandrol: Kitabınız matbaaya gönderilmeden önce Karina Kitap tarafından sizin adınıza Kültür Bakanlığı’na ISBN, Barkod ve Bandrol başvuruları yapılacak.

Baskı: Kitabınız en ileri teknolojiye sahip matbaalarda, öncelikle bir prova baskı alarak ve sizin onayınız sonrasında en kusursuz şekilde basılacak.

Dağıtım: Basılan kitabınız yayınevinin anlaşmalı bulunduğu geniş dağıtımcı ağı aracılığıyla Türkiye’nin önde gelen kitabevlerine ve online satış mağazalarına ulaştırılacak.

Tanıtım: Kitabınız, satış noktalarına ulaştırılırken bu kez tanıtım çalışmalarınıza başlanmış olacak. Kitabınızla ilgili sizin kontrolünüzde ve tercihleriniz doğrultusunda hazırlanmış olan görsel materyaller, tanıtım klipleri, basın bültenleri vb. gerek edebiyat dergileri, gerek gazetelerin kitap ekleri, gerek video paylaşım siteleri, gerekse de  sosyal medya eliyle geniş bir kitleye ulaştırılacak.

Fuarlar, İmza Günleri: Karina Kitap’tan kitabını yayınlayan her yazar, yayınevinin yıl içinde katılacağı tüm fuarlarda kendisinin imza gününün düzenlenmesini talep etme hakkına sahiptir. Bu tip organizasyonlar hem kitaplarınızı daha da öne çıkaracak hem de okurlarınızla doğrudan temas kurmanızı sağlayacaktır.

Satış Sonrası: Yazarın isteğine göre altı ay ya da bir yıl sonra kitabın satış verileri incelenecek, yazarın kazancı kendisine iletilecek ve elde edilen veriler ışığında gelecek için doğru ve verimli değerlendirmeler birlikte yapılacaktır.