Ankara Merkez Ofis
(0312) 433 03 58
İstanbul Temsilciliği
(0546) 867 74 40
Yazar Girişi

Kapak Tasarımı-Dizgi-Arka Kapak Yazısı

Kapak Tasarımı-Dizgi-Arka Kapak Yazısı

Kapak Tasarımı:

Bir kitabın kapağı, o kitabın okurlarıyla, daha doğrusu okur adaylarıyla doğrudan kurduğu ilk temastır. Okuyucunun ilgisini uyandıracak bir isim doğru bir görsel tasarımla birleştiğinde kitabınız rakiplerinin bir adım önünde yarışa başlayacaktır. Karina Kitap, tasarım ekibi, kitap kapaklarınızla özel olarak ilgilenir, olaya sadece bir görsel çalışma mantığıyla değil okuma eyleminin bir devamı olarak ve kitabınızın ruhunu en iyi, en doğru, en etkileyici biçimde okura sunma kaygısıyla yaklaşır.

Yazar, dilerse uzman kadromuzun hazırlayacağı kitap tasarımına olduğu gibi onay verebilir, dilerse de gerek tasarım sürecine müdahil olarak gerekse en baştan aklındakini ortaya dökerek kapak tasarımında söz sahibi olabilir.

Dizgi:

Dizgi, iç sayfa düzeni demektir. Okurlarınıza, görsel anlamda da eksiksiz bir okuma zevki sunmak adına Karin Kitap dizgi ekibine sonsuz bir güven duyabilirsiniz. Editöryel çalışması tamamlanan dosyalarınız dizgi ekibimize gönderilir ve onların özenli çalışmasıyla matbaa öncesi kitabınızın ruhunu en doğru şekilde ortaya koyan bir düzene kavuşur.

Arka Kapak Yazısı:

En bilinen okur hareketinin, bir kitabı incelerken hemen arka kapağını çevirmek ve orayı incelemek olduğunu bilmeyen sanıyoruz ki yoktur. Arka kapak, kitabın içeriğine dair ilk ipuçlarını taşır okur için. Bu nedenle bir kitabın ilk sayfasının aslında arka kapağı olduğunu söylemek çok da yanlış değildir.

Kitabın türüne ve hedef kitlesine bağlı olarak değişiklik gösterse de, arka kapaklarda önemli olan kitabı en güçlü kelimelerle tanıtabilmek, kitabın içindeki en vurucu cümleleri öne çıkarabilmek, daha ilk anda okurla kitap arasında bir bağ kurulmasını sağlayabilmektir.
Bunun yanında tercihe göre, yazarın fotoğrafı, özgeçmişi, kitaba dair yorumlar, belki kitap için başka bir yazardan alınmış arka kapak yazıları da öne çıkarılabilir.

Karina Kitap’ın yetkin editör kadrosu sizin için en doğru arka kapak yazısını hazırlayacak, görsel ekibimiz tarafından da kusursuzlaştırılan bu arka kapakla, okurlarınızla en doğru biçimde bir ilk teması kurabileceksiniz.