Ankara Merkez Ofis
(0312) 433 03 58
İstanbul Temsilciliği
(0546) 867 74 40
Yazar Girişi
Ermeni Tehcir Olayı Nedenleri ve Ülkemizin Dünü – Bugünü<br/><span class='mauthor'> Alihan İren </span> <br/><span class='mprice'> 312 Sayfa, 20 TL</span>

Kitap Hakkında

Alihan İren, bir tarih şeridini andıran bu yeni kitabında Ermeni Tehciri konusundan hareket ediyor ve tarihimizin karanlık noktalarına ışık tutarak bugünlere dek uzanıyor. Kitap, Hasan Amca’nın hikâyesini anlatırken, sonunda hepimizi bu toprakların hikâyesiyle de yüz yüze getiriyor.

“Bu kitap, 124 yaşında olan Hasan Amca’nın kendisinin anlatımı ve notlarından esinlenerek yazılmıştır. Aslen Erzincanlı olan Hasan Amca, bir Ermeni kızı olan Matruşka’ya âşıktır. Matruşka ve ailesi, 1915 yılında Türkiye’den Rusya’ya göç etmişti. Göç sırasında daha çok genç, çocuk yaşta, Matruşka’nın arkasından, Erzincan’dan Kars’a kadar ölümü pahasına gitmişti. Giderken geçtiği il ve ilçelerde Ermenilerin, Türkleri nasıl katlettiklerini; evlerde, ahırlarda yarı yanmış cesetleri gördüğünü anlatırken, Oltu-Göle arasındaki vadide çok sayıda öldürülen Ermeni cesetlerinden söz etmişti. Ayrıca Ermeni tehcir olayı ve sınırlarımızda yaşanan irticai terörist IŞİD’in katliamları ile ülkemizde geçmişten günümüze yaşanan olumsuzlukları da bu kitapta bulacaksınız.”

Kitap Adı: Ermeni Tehcir Olayı Nedenleri ve Ülkemizin Dünü – Bugünü

Yazar: Alihan İren

Yayınevi: Karina Yayınevi

Baskı: 1. Baskı – Ekim 2015

Sayfa: 312

Fiyat: 20,00 TL

Tür: Siyaset

ISBN: 978-605-4976-69-0