Ankara Merkez Ofis
(0312) 433 03 58
İstanbul Temsilciliği
(0546) 867 74 40
Yazar Girişi

Editöryel Hizmetler

Editöryel Hizmetler

Bir kitap, yazarının okurlarının gözündeki saygınlığını temsil eder. Bu saygınlığı koruyabilmek için kitabınızın da editöryel anlamda okura saygılı olması gerekir. Dosyanız, Türkçe imla ve yazım hatalarıyla dolu ise, konu bütünlüğünden uzak, yanlış kurgulanmış bir haldeyse hiçbir okur kitabınızda aradığını bulamayacak ve bir daha da yayıncılık dünyası içinde isminizle karşılaştığında temkinli davranacaktır.
Kitapların editöryel çalışması hem okura hem de yazanın emeğine saygı gereğince son derece önemlidir.

Karina Kitap, kendisine sunulan her dosyayı özenle inceledikten sonra yazarıyla ilk toplantısını yapar, kitabın yayın öncesi değerlendirmesini ortaya koyar. Yazarla karşılıklı görüşülerek, kitapta yer alan eksikler, kurgudaki hatalar, yanlış başlık seçimleri vb. giderilir. Bunun ardından bir yandan kitabınız ciddi anlamda bir kontrole tabi tutulurken, öte yandan kitabınız için en doğru ad seçimi için karşılıklı fikir alışverişinde bulunulur ve Karina Kitap tarafından alternatif kitap isimleri önerileri hazırlanır.

Karina Kitap, editöryel çalışma aşamasında son derece titiz davranmakta, deneyimli editörleri aracılığıyla yazarlarına, onların imajının yayınevi imajını da temsil ettiği bilinciyle, en ayrıntılı hizmeti sunmaktadır.