Ankara Merkez Ofis
(0312) 433 03 58
İstanbul Temsilciliği
(0546) 867 74 40
Yazar Girişi
Camdaki İzler<br/><span class='mauthor'> Levent Şık</span> <br/><span class='mprice'> 128 Sayfa, 15 TL</span>

Kitap Hakkında

Buharlı bir cama yazı yazmak da bir duygunun ürünüdür. Sınırları belli bir alana, sınırlı sayıda sözcükle iliştirilmeye çalışılır sınırları aşan anlamlar. Hem uçucudur oraya yazılanlar hem de kalıcı; uçup gitse de buhar, izi kalır yazılan her harfin o camın zemininde. Buhar kaplayınca alanı yeniden vücut bulur tüm ifade önceki haline yakın vurguyla.
Diğer yandan işlenirken harfler buharlı zemine, parmak ucunda biriken küçük damlalar bir büyük damlaya dönüşür bir zaman sonra. Büyür de büyür. Yer çekimine karşı duramayıp koşar gider varacağı yere daha bir güçlü, daha bir hızlı ve de kararlı.
Sıradan bir iş değildir yani buharlı cama yazı yazmak, izi kalır bir şekilde.

Levent Şık

1968’in Mayıs’ında Köln(Almanya)’de dünyaya geldi. Öğrenim yaşamının tümü Manyas (Balıkesir) ve İzmir’de geçti. 1990 yılından başlayarak 9 yıl süreyle Ege Üniversitesi’nde Biyoloji Bölümü’nde Botanik asistanı olarak görev yaptı. 1997 yılında “Bilim Doktoru”, 2011 yılında “Biyoloji Doçenti” unvanlarını aldı. Halen Celal Bayar Üniversitesi(Manisa)’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
Çok küçük yaşlarda çeşitli konularda şiirler yazarak başlayan yazın hayatına son yıllarda deneme, kısa öykü ve seyahat notlarını da ekledi.
“Camdaki İzler” adını taşıyan bu ilk kitabında denemelerin yanında kısa öykülerinden birkaçını da okur ile paylaşmayı istedi.
“Camdaki İzler”i çocukluk hayalinin peşini bırakmayan birinin kendisine armağanı olarak kabul ediyor.

Kitap Adı: Camdaki İzler

Yazar: Levent Şık

Yayınevi: Karina Yayınevi

Baskı: 1. Baskı – Şubat 2015

Sayfa: 128

Fiyat: 15,00 TL

Tür: Deneme

ISBN: 978-605-4976-34-8